Vaše příspěvky, rady, vzkazy, zkušenosti - pište do tabulky na konci stránky

Datum: 25.02.2019

Vložil: Markéta

Titulek: Kurz Kraniosakrální Rezonance

Uběhlo pár dní, kdy jsem se zúčastnila kurzu kraniosakrální rezonance u Viki.
Jako dětská fyzioterapeutka jsem absolvovala mnoho "odborných" kurzů, ale pořád mi na nich něco chybělo, to něco, co jsem našla u Tebe, Viki.
Otevřela jsem se novým poznatkům a dospěla jsem k tomu, že se člověk musí zjemnit nejdřív sám k sobě a umět se "obejmout", aby to mohl předávat dál a být pak takovým "průvodcem" pro rodiče a jejich ratolesti.
Ze srdce Ti děkuji za krásná poznání a za to, že jsi - silná a úžasná žena, která s láskou předává své znalosti dál.
Věřím, že jsme se neviděly naposledy a budu se těšit na další shledání.
S láskou Markéta

Datum: 22.11.2018

Vložil: Lukáš Kvapil

Titulek: Zdraví, život

Viki znám už rok. Je to obyčejný a zároveň výjimečný člověk, o kterého se můžete opřít. Velmi mi pomohla na mé cestě životem. Když jsem to nejvíc potřeboval, podržela mě ochotně a nezištně. Už v pubertě mi diagnostikovali Crohna a doktoři i docenti největších našich fakultních nemocnic mě (ne)úspěšně léčili až mé tělo začalo vypovídat službu. Zkusil jsem toho dost a vytrpěl hodně. Proto jsem před 7 lety (v 29) léčbu opustil i přes hrozbu brzké smrti a šel radikální cestou živé stravy a psychoterapie. V největších bolestech mi pomáhaly i masáže. Můj stav se začal postupně zlepšovat a dostal jsem novou chuť do života a hodně jej změnil. Před rokem jsem chtěl zkusit kraniosakrální terapii a s ohledem na velkou vytíženost terapeutů jsem se přihlásil na blízký kurz jako laik a doufal, že se mi dostane aspoň trocha terapie. Měl jsem v té době ale takové křeče, že jsem kurz ani jako pacient nevydržel déle jak 2 dny. Hodně jsem ale díky tomu vylepšil přístup ke svému tělu (naciťováním, přijetím a pochopením) a teď po roce už kurz dokončil a i jako terapeut si to užil. Jsem zase víc zdravý, silný a uvolněný. Mnoho práce jsem udělal sám a různou měrou pomohlo mnoho dalších, ale příspěvek Viki a jejího kurzu Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace byl velký. Tím to ale nekončí. Je to další z kroků na mém nádherném a dobrodružném životě a teď už i jako terapeuta. Viki díky. https://www.facebook.com/DobryDruhLuk/

Datum: 20.05.2018

Vložil: Linda

Titulek: kranio

..tak pročítám komentáře a říkám si, zda je ještě co dodat...fascinuje mě jak zažíváme u Viky obdobné stavy.. naprosté vystupňování senzitivity vůči všemu..sobě i okolí..je vše jasnější..zdánlivě jednodušší. Samotné kranio praktikování.. jsem fyzioterapeutka..stále mě volaly nějaké kurzy..ale pořád mě nenaplňovaly dosytosti....u krania se s upřímnou radostí zastavím neb cítím, že jsem konečně ve správné ´vrstvě ´na které je třeba začít konat změny..cítím to jako osudové setkání..Jsem z fyzio kurzů zahlcena informacemi..a stále to není dostatečné ..lidským tělem jsem fascinovaná a svoji práci opravdu hltám a těším se na každý nový kurz, nové info..propojování s tím ,co už znám ..ale kranio je něco naprosto jiného, kompexnějšího..z vyššího levelu....je to život..nejjemnější a nejněžnější a zároveň nejdynamičtější pohyb co si dovedete představit hluboko ve vás.. rozlévající se postupně po celém vašem těle.. až se v něm ztratí vaše tělesné hranice a vy plujete v a s prostorem..je to tanec..je to milování..ano, tak vzrušující je to dotek..nepřekonatelně dokonalejší než jakákoli fyzioterapeutická technika a intervence..je to léčení vás samých vámi samými jak pro přijímajícího tak dávajícího..naprosto mě to dojalo.Je krásné být ošetřován, ale pro mě je zatím větší prožitek být na straně ´terapeuta´´, je to největší výzva k vnitřnímu zklidnění a práci na sobě samé s jakou jsem se dosud poznala a z toho jsem nadšená..záleží na vašem vnitřním naladění..nikoli na množství informací, které do sebe jste schopni absorbovat ..kranio od Viky plně splnilo a předčilo mé očekávání..vše, co pro svoji práci potřebuji je dotek a makat na sobě, na svém vnitřním klidu a pohybu ..MAKAT NA SOBĚ. A to je přesně TO, CO mi DÁVÁ SMYSL. Bylo to nádherné a Viky dar předávání podstatného s odstupem dní narůstá na významu. Neméně důležití byly i lidé, s nimiž jsem na kurzu byla...také jim děkuji...mohla bych psát dál a adorovat Viky i kranio..ale nedávno jsem někde četla něco v tomto duchu....Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a nestihnu si pamatovat, dovol mi se zůčastnit a já pochopím....tedy dovolte si se zůčastnit a pochopíte všechny komentáře!!

Datum: 02.10.2018

Vložil: Linda, Miška a ostatní

Titulek: Re: kranio

Moc vám děkuji za nádherné zpětné vazby, sama vím, že prožitky se mnohdy ani slovy popsat nedají, odnášíme si je hluboko v sobě a proto mají tak velkou cenu. Vážím si vašich slov, vašeho času, i toho, že jste ochotni podělit se se svými dojmy z kurzu s ostatními.
Moc vám děkuji, viki

Datum: 12.05.2018

Vložil: Miška

Titulek: Kranio, merkaba, automatická kresba

Ahoj Viki, ďakujem, ďakujem, ďakujem! Slová sú tady málo... Tvoje kurzy sú naprosto geniálne, nie sú to len kurzy, kde sa dozviete kopec vedecky položených informácií, ale všetko si aj prežijete a vyskúšate v praxi. Je to cesta sebapoznávania a myslím a aj vidím, že kto to raz zažije a uchopí, tak sa tvojich kurzov nevie nabažiť. Jeden múdry muž mi raz povedal, odpovede hľadaj v sebe...ale nepovedal mi ako, konečne ty si mi ukázala ako na to a niet väčšieho daru. Môj život sa úplne zmenil, ja som sa zmenila, začala som sa mať rada, cítim neskutočnú vďačnosť, radosť, všetko zrazu začína dáva zmysel. Moc ďakujem, že som Ťa mohla spoznať, zmenila si mi život, teším sa na zvyšné kurzy

Datum: 26.03.2018

Vložil: Marie

Titulek: NSR, týden po kurzu

Milá Viki, víkendové rebalancování má u mně stále doběh a předpokládám, že ještě asi mít bude a patrně se ještě dějou i věci, který možná právě neumím postřehnout. Je to fakt síla, zírám. Kromě úžasné lehkosti bytí konkrétně cítím, jak se mi neskutečnou silou přepostavuje páteř, mám-měla jsem lehkou skoliózu a s tím spojené zlozvyky, povolování se v držení těla do křivky skoliózy. Uvědomovala jsem si hlavně při práci, jak mám tendenci stát víc vahou na jedné noze....teď večer lehnu do postele a hned automaticky rovnám- se mi rovná pánev,páteř a přes den jsem do včera cítila, jak se zapojujou úplně jiné zádové svaly než obvykle a stát na jedné noze nejde! To je pecka. No a ještě další procesy na hormonální úrovni....je to zábava pozorovat ten proces..............jsem nadšená, mooooocc ti děkuju a děkuju za to, že se umíš podělit a hlavně předat své zkušenosti dál a to velice srozumitelně a jasně a navíc to má šmrnc :-).

Datum: 12.11.2017

Vložil: Pavlína

Titulek: po Merkabě

Viki, rozhodla jsem se, taky přidat začáteční zkušenosti s Merkabou.
Hned na začátku po skončení kurzu, jsem tak jako ostatní cítila, vnímala více, intenzívněji, všechny smysly se prudce zlepšily, i dokonce čich a to si myslím, že čich mám výborný, dokonce i při nachlazeních cítím vše. Postupně jsem se sžívala s novým stavem, ovšem asi 12 dní jsem se potýkala i s praskáním v uších..byla jsem nešťastná, jelikož mi pískalo a hučelo v uších celý život a teď tohle??? Prosila jsem andělíčky, aby mi s tím pomohli, jelikož mi to bylo krajně nepříjemné. Opravdu praskání v uších ustalo a zjistila jsem, že musím své nejsilnější sluchadlo zeslabit!!! Ještě jsem nevnímala o kolik, ale učím se hrát na klávesy a vytřeštila jsem oči, o kolik jsem kolečko posunula k menší hlasitosti. Dle doktorů mám diagnozu : praktická hluchota (na levém 0% sluchu a na pravém 2,5-3% sluchu), ti co mě znáte, víte, že jsem se zadaptovala ve světě slyšících (ani neumím znakovat, teprve se učím:)). A skladby mi najednou přijdou úplně jiné a dokonce začínám poznávat, kdy zahraji "vedle". Ten zvuk je úplně jiný, jakoby čistý, jakoby tam neměla zátku..ovšem sžívám se i s nepříjemnými dosud pro mě neznámými zvuky..
Viki to je fakt síla ..mě dochází slova..

Datum: 13.07.2017

Vložil: Sasa

Titulek: NSR, MERKABA, kniha a vsetko :)

Moje posledne (aj vsetky vlastne) stretnutia s tebou Viki, kurzy a to aky mali vplyv sa nedaju slovami velmi opisat (akoby sa btw cokolvek dalo slovami opisat.. :) )

Po Neurospinalnej reb. mi dobiehali zmeny este vyse dobreho pol roka, co som si dennodenne uvedomovala co vsetko som (napriek vsetkemu) kde dovtedy drzala. Je lahke byt na kurze v blizkosti skveleho ucitela (ktory si tym vsetkym presiel), tazsie to potom zit, ked je clovek na to pocas bezneho roka sam (ako na vsetko :) ) Udrzat si to vedomie, energiu a ist podla nadobudnutych informacii a vedomosti… musime asi zazit velmi vela, aby sme mali co integrovat a aby nam to vytvorilo slusnu bazu dostatocne silnu, aby sme ustali potom to, co sa na nej da postavit…

Momentalne sa nachadzam v stave, ked mi konecne zacina dochadzat, ze nemusim vsetko chapat, a ze netreba ist ani stale dalej. Vsetko sa aj tak deje (tak ako ma), aj ked nehovorim, ze netreba robit nic. Pravidelne som zazivala krasne obdobia, ale takisto pravidelne sa mi stavalo, ze sa zabudam, a potrebujem riadne prefackat (zivot sa o to vzdy tak krasne postaral) aby mi to docvaklo. A ked mi aj napriek vsetkemu nedocvaklo, a ja som sa poddavala opakovanemu a takmer absolutnemu zufalstvu, kde mi prichadzali informacie ze si to tvorim ja, zacalo mi to vadit, no aj rezonovat. Aj som tomu verila, aj som sa tomu branila, a zrazu pomalicky sa zacali vynarat vety, ktore mi zarezonovali uz niekedy v minulosti, ale az teraz mi dali zmysel - z vlastnej skusenosti. Potom uz len pomohlo zverit sa s tym, vymenit par riadkov s Viki (s kym inym..) a mala som jasno :)

navody uz mame, ale to najtazsie a tie skusky aj tak musime dat sami :) a ked toto zmajstrujeme, tak sa naozaj stavame majstrami svojich zivotov..

Ked som vybalila knihu z posty, vybalila sa na mna ta tvoja silna energia :) vedela som ze ta kniha bude pecka. Da sa citat krizom krazom a stale sa bude co ucit. Message aj jej energia je velmi silna. Kiez by sa dostala vsade kde s nou budu vediet dobre nalozit..

O merkabe sa uz tusim ani radsej nejdem rozpisovat :) Koho vola - treba zazit. Ked je to pre vas, budete tam a da vam to to co vam to ma dat. Ak este nie, tak vas to nepusti. Alebo si vas to vyskusa este vopred ze ci naozaj. Alebo vas to aj pusti a potom pride srandy kopec :) Moznosti je nespocetne vela evidentne :)

nekonecna vdaka za vsetko a za zivot ktory si tvorim a zijem ;) s laskou. s

Datum: 14.06.2017

Vložil: LÍDA BOS

Titulek: SETKÁNÍ

AHOJ VIKI

JSEM MOC RÁDA, ŽE JSEM TĚ POZNALA
TVOJE STRÁNKY ČTU ZE ZAUJETÍM A ZATAJENÝM DECHEM .A MOC SI TĚ VÁŽÍM
BRZY NA VIDĚNOU
LÍDA

Datum: 16.04.2017

Vložil: Jana

Titulek: Psychologie čaker

S velkým odstupem od kurzu Psychologie čaker si dodávám odvahy, abych přispěla svými dojmy. Na kurz jsem šla ze zvědavosti a proto, že znám Viki už pár let a má moji plnou důvěru. Co mi však kurz přinesl nejde jednoduše slovy popsat. Před několika dny jsem si koupila i knihu "Kdo jsem Já" a se zatajeným dechem jsem listovala ke své dominantní čakře. Při čtení mám zvláštní pocity, jakoby slova vnímala každá buňka mého těla, každý atom ve mě reaguje. Díky tomu, co jsem se na kurzu naučila, jsem konečně přijala sebe takovou, jaká jsem a sama cítím a vnímám, kde chci udělat změny a dnes už i konečně vím, jak. Přijala jsem i to, že nemohu měnit druhé a nemohu jen čekat, kdy se změní oni. Popisy dominancí jednotlivých čaker jsou neuvěřitelné, jakoby někdo znal naše nejniternější tajemství a říkal nám to, co nechceme slyšet "nahlas". Děkuji za toto velké poznání a děkuji za každou pozitivní změnu, která mě od kurzu provází a není jich málo. Můj život se konečně mění a já se učím radovat a smát. Děkuji a děkuji stále. Jana

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek